pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| contorço contorces contorça contorcem contorceu contorcen | contorçava contorçaves contorçava contorçàvem contorçàveu contorçaven | contorcí contorçares contorçà contorçàrem contorçàreu contorçaren | contorçaré contorçaràs contorçarà contorçarem contorçareu contorçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| contorçaria contorçaries contorçaria contorçaríem contorçaríeu contorçarien | contorci contorcis contorci contorcem contorceu contorcin | contorcés contorcessis contorcés contorcéssim contorcéssiu contorcessin | contorça contorci contorcem contorceu contorcin | ||
| Infinitiu | contorçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | contorçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana