transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| col·lapso col·lapses col·lapsa col·lapsem col·lapseu col·lapsen | col·lapsava col·lapsaves col·lapsava col·lapsàvem col·lapsàveu col·lapsaven | col·lapsí col·lapsares col·lapsà col·lapsàrem col·lapsàreu col·lapsaren | col·lapsaré col·lapsaràs col·lapsarà col·lapsarem col·lapsareu col·lapsaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| col·lapsaria col·lapsaries col·lapsaria col·lapsaríem col·lapsaríeu col·lapsarien | col·lapsi col·lapsis col·lapsi col·lapsem col·lapseu col·lapsin | col·lapsés col·lapsessis col·lapsés col·lapséssim col·lapséssiu col·lapsessin | col·lapsa col·lapsi col·lapsem col·lapseu col·lapsin | ||
| Infinitiu | col·lapsar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | col·lapsant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana