intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| eflueixo eflueixes eflueix efluïm efluïu eflueixen | efluïa efluïes efluïa efluíem efluíeu efluïen | efluí efluïes efluí efluírem efluíreu efluïren | efluiré efluiràs efluirà efluirem efluireu efluiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| efluiria efluiries efluiria efluiríem efluiríeu efluirien | eflueixi eflueixis eflueixi efluïm efluïu eflueixin | efluís efluïssis efluís efluíssim efluíssiu efluïssin | eflueix eflueixi efluïm efluïu eflueixin | ||
| Infinitiu | efluir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | efluint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: instruir
forma nominal : efluència
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana