pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desfaso desfases desfasa desfasem desfaseu desfasen | desfasava desfasaves desfasava desfasàvem desfasàveu desfasaven | desfasí desfasares desfasà desfasàrem desfasàreu desfasaren | desfasaré desfasaràs desfasarà desfasarem desfasareu desfasaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desfasaria desfasaries desfasaria desfasaríem desfasaríeu desfasarien | desfasi desfasis desfasi desfasem desfaseu desfasin | desfasés desfasessis desfasés desfaséssim desfaséssiu desfasessin | desfasa desfasi desfasem desfaseu desfasin | ||
| Infinitiu | desfasar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desfasant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana