transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| imprimeixo imprimeixes imprimeix imprimim imprimiu imprimeixen | imprimia imprimies imprimia imprimíem imprimíeu imprimien | imprimí imprimires imprimí imprimírem imprimíreu imprimiren | imprimiré imprimiràs imprimirà imprimirem imprimireu imprimiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| imprimiria imprimiries imprimiria imprimiríem imprimiríeu imprimirien | imprimeixi imprimeixis imprimeixi imprimim imprimiu imprimeixin | imprimís imprimissis imprimís imprimíssim imprimíssiu imprimissin | imprimeix imprimeixi imprimim imprimiu imprimeixin | ||
| Infinitiu | imprimir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | imprimint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: imprimir
forma nominal : impressió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana