pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbalandro esbalandres esbalandra esbalandrem esbalandreu esbalandren | esbalandrava esbalandraves esbalandrava esbalandràvem esbalandràveu esbalandraven | esbalandrí esbalandrares esbalandrà esbalandràrem esbalandràreu esbalandraren | esbalandraré esbalandraràs esbalandrarà esbalandrarem esbalandrareu esbalandraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbalandraria esbalandraries esbalandraria esbalandraríem esbalandraríeu esbalandrarien | esbalandri esbalandris esbalandri esbalandrem esbalandreu esbalandrin | esbalandrés esbalandressis esbalandrés esbalandréssim esbalandréssiu esbalandressin | esbalandra esbalandri esbalandrem esbalandreu esbalandrin | ||
| Infinitiu | esbalandrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbalandrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana