pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| canso canses cansa cansem canseu cansen | cansava cansaves cansava cansàvem cansàveu cansaven | cansí cansares cansà cansàrem cansàreu cansaren | cansaré cansaràs cansarà cansarem cansareu cansaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cansaria cansaries cansaria cansaríem cansaríeu cansarien | cansi cansis cansi cansem canseu cansin | cansés cansessis cansés canséssim canséssiu cansessin | cansa cansi cansem canseu cansin | ||
| Infinitiu | cansar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cansant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana