transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enforquillo enforquilles enforquilla enforquillem enforquilleu enforquillen | enforquillava enforquillaves enforquillava enforquillàvem enforquillàveu enforquillaven | enforquillí enforquillares enforquillà enforquillàrem enforquillàreu enforquillaren | enforquillaré enforquillaràs enforquillarà enforquillarem enforquillareu enforquillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enforquillaria enforquillaries enforquillaria enforquillaríem enforquillaríeu enforquillarien | enforquilli enforquillis enforquilli enforquillem enforquilleu enforquillin | enforquillés enforquillessis enforquillés enforquilléssim enforquilléssiu enforquillessin | enforquilla enforquilli enforquillem enforquilleu enforquillin | ||
| Infinitiu | enforquillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enforquillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana