pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emborratxo emborratxes emborratxa emborratxem emborratxeu emborratxen | emborratxava emborratxaves emborratxava emborratxàvem emborratxàveu emborratxaven | emborratxí emborratxares emborratxà emborratxàrem emborratxàreu emborratxaren | emborratxaré emborratxaràs emborratxarà emborratxarem emborratxareu emborratxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emborratxaria emborratxaries emborratxaria emborratxaríem emborratxaríeu emborratxarien | emborratxi emborratxis emborratxi emborratxem emborratxeu emborratxin | emborratxés emborratxessis emborratxés emborratxéssim emborratxéssiu emborratxessin | emborratxa emborratxi emborratxem emborratxeu emborratxin | ||
| Infinitiu | emborratxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emborratxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana