transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| compatibilitzo compatibilitzes compatibilitza compatibilitzem compatibilitzeu compatibilitzen | compatibilitzava compatibilitzaves compatibilitzava compatibilitzàvem compatibilitzàveu compatibilitzaven | compatibilitzí compatibilitzares compatibilitzà compatibilitzàrem compatibilitzàreu compatibilitzaren | compatibilitzaré compatibilitzaràs compatibilitzarà compatibilitzarem compatibilitzareu compatibilitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| compatibilitzaria compatibilitzaries compatibilitzaria compatibilitzaríem compatibilitzaríeu compatibilitzarien | compatibilitzi compatibilitzis compatibilitzi compatibilitzem compatibilitzeu compatibilitzin | compatibilitzés compatibilitzessis compatibilitzés compatibilitzéssim compatibilitzéssiu compatibilitzessin | compatibilitza compatibilitzi compatibilitzem compatibilitzeu compatibilitzin | ||
| Infinitiu | compatibilitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | compatibilitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana