transitiu; pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mecanitzo mecanitzes mecanitza mecanitzem mecanitzeu mecanitzen | mecanitzava mecanitzaves mecanitzava mecanitzàvem mecanitzàveu mecanitzaven | mecanitzí mecanitzares mecanitzà mecanitzàrem mecanitzàreu mecanitzaren | mecanitzaré mecanitzaràs mecanitzarà mecanitzarem mecanitzareu mecanitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mecanitzaria mecanitzaries mecanitzaria mecanitzaríem mecanitzaríeu mecanitzarien | mecanitzi mecanitzis mecanitzi mecanitzem mecanitzeu mecanitzin | mecanitzés mecanitzessis mecanitzés mecanitzéssim mecanitzéssiu mecanitzessin | mecanitza mecanitzi mecanitzem mecanitzeu mecanitzin | ||
| Infinitiu | mecanitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mecanitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : mecanització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana