transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| masturbo masturbes masturba masturbem masturbeu masturben | masturbava masturbaves masturbava masturbàvem masturbàveu masturbaven | masturbí masturbares masturbà masturbàrem masturbàreu masturbaren | masturbaré masturbaràs masturbarà masturbarem masturbareu masturbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| masturbaria masturbaries masturbaria masturbaríem masturbaríeu masturbarien | masturbi masturbis masturbi masturbem masturbeu masturbin | masturbés masturbessis masturbés masturbéssim masturbéssiu masturbessin | masturba masturbi masturbem masturbeu masturbin | ||
| Infinitiu | masturbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | masturbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : masturbació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana