transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acanisso acanisses acanissa acanissem acanisseu acanissen | acanissava acanissaves acanissava acanissàvem acanissàveu acanissaven | acanissí acanissares acanissà acanissàrem acanissàreu acanissaren | acanissaré acanissaràs acanissarà acanissarem acanissareu acanissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acanissaria acanissaries acanissaria acanissaríem acanissaríeu acanissarien | acanissi acanissis acanissi acanissem acanisseu acanissin | acanissés acanissessis acanissés acanisséssim acanisséssiu acanissessin | acanissa acanissi acanissem acanisseu acanissin | ||
| Infinitiu | acanissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acanissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana