transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aborrono aborrones aborrona aborronem aborroneu aborronen | aborronava aborronaves aborronava aborronàvem aborronàveu aborronaven | aborroní aborronares aborronà aborronàrem aborronàreu aborronaren | aborronaré aborronaràs aborronarà aborronarem aborronareu aborronaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aborronaria aborronaries aborronaria aborronaríem aborronaríeu aborronarien | aborroni aborronis aborroni aborronem aborroneu aborronin | aborronés aborronessis aborronés aborronéssim aborronéssiu aborronessin | aborrona aborroni aborronem aborroneu aborronin | ||
| Infinitiu | aborronar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aborronant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana