intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| muso muses musa musem museu musen | musava musaves musava musàvem musàveu musaven | musí musares musà musàrem musàreu musaren | musaré musaràs musarà musarem musareu musaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| musaria musaries musaria musaríem musaríeu musarien | musi musis musi musem museu musin | musés musessis musés muséssim muséssiu musessin | musa musi musem museu musin | ||
| Infinitiu | musar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | musant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana