intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malvisc malvius malviu malvivim malviviu malviuen | malvivia malvivies malvivia malvivíem malvivíeu malvivien | malvisquí malvisqueres malvisqué malvisquérem malvisquéreu malvisqueren | malviuré malviuràs malviurà malviurem malviureu malviuran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malviuria malviuries malviuria malviuríem malviuríeu malviurien | malvisqui malvisquis malvisqui malvisquem malvisqueu malvisquin | malvisqués malvisquessis malvisqués malvisquéssim malvisquéssiu malvisquessin | malviu malvisqui malvisquem malviviu malvisquin | ||
| Infinitiu | malviure | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malvivint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: viure
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana