| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| morfonc morfons morfon morfonem morfoneu morfonen | morfonia morfonies morfonia morfoníem morfoníeu morfonien | morfonguí morfongueres morfongué morfonguérem morfonguéreu morfongueren | morfondré morfondràs morfondrà morfondrem morfondreu morfondran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| morfondria morfondries morfondria morfondríem morfondríeu morfondrien | morfongui morfonguis morfongui morfonguem morfongueu morfonguin | morfongués morfonguessis morfongués morfonguéssim morfonguéssiu morfonguessin | morfon morfongui morfonguem morfoneu morfonguin | ||
| Infinitiu | morfondre | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | morfonent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: confondre