| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rabio rabies rabia rabiem rabieu rabien | rabiava rabiaves rabiava rabiàvem rabiàveu rabiaven | rabií rabiares rabià rabiàrem rabiàreu rabiaren | rabiaré rabiaràs rabiarà rabiarem rabiareu rabiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rabiaria rabiaries rabiaria rabiaríem rabiaríeu rabiarien | rabiï rabiïs rabiï rabiem rabieu rabiïn | rabiés rabiessis rabiés rabiéssim rabiéssiu rabiessin | rabia rabiï rabiem rabieu rabiïn | ||
| Infinitiu | rabiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rabiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar