| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| pifio pifies pifia pifiem pifieu pifien | pifiava pifiaves pifiava pifiàvem pifiàveu pifiaven | pifií pifiares pifià pifiàrem pifiàreu pifiaren | pifiaré pifiaràs pifiarà pifiarem pifiareu pifiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| pifiaria pifiaries pifiaria pifiaríem pifiaríeu pifiarien | pifiï pifiïs pifiï pifiem pifieu pifiïn | pifiés pifiessis pifiés pifiéssim pifiéssiu pifiessin | pifia pifiï pifiem pifieu pifiïn | ||
| Infinitiu | pifiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | pifiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar