| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| moto motes mota motem moteu moten | motava motaves motava motàvem motàveu motaven | motí motares motà motàrem motàreu motaren | motaré motaràs motarà motarem motareu motaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| motaria motaries motaria motaríem motaríeu motarien | moti motis moti motem moteu motin | motés motessis motés motéssim motéssiu motessin | mota moti motem moteu motin | ||
| Infinitiu | motar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | motant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar