| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| atalbo atalbes atalba atalbem atalbeu atalben | atalbava atalbaves atalbava atalbàvem atalbàveu atalbaven | atalbí atalbares atalbà atalbàrem atalbàreu atalbaren | atalbaré atalbaràs atalbarà atalbarem atalbareu atalbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| atalbaria atalbaries atalbaria atalbaríem atalbaríeu atalbarien | atalbi atalbis atalbi atalbem atalbeu atalbin | atalbés atalbessis atalbés atalbéssim atalbéssiu atalbessin | atalba atalbi atalbem atalbeu atalbin | ||
| Infinitiu | atalbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | atalbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar