| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acatxapo acatxapes acatxapa acatxapem acatxapeu acatxapen | acatxapava acatxapaves acatxapava acatxapàvem acatxapàveu acatxapaven | acatxapí acatxapares acatxapà acatxapàrem acatxapàreu acatxaparen | acatxaparé acatxaparàs acatxaparà acatxaparem acatxapareu acatxaparan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acatxaparia acatxaparies acatxaparia acatxaparíem acatxaparíeu acatxaparien | acatxapi acatxapis acatxapi acatxapem acatxapeu acatxapin | acatxapés acatxapessis acatxapés acatxapéssim acatxapéssiu acatxapessin | acatxapa acatxapi acatxapem acatxapeu acatxapin | ||
| Infinitiu | acatxapar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acatxapant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar