| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desemmotlo desemmotles desemmotla desemmotlem desemmotleu desemmotlen | desemmotlava desemmotlaves desemmotlava desemmotlàvem desemmotlàveu desemmotlaven | desemmotlí desemmotlares desemmotlà desemmotlàrem desemmotlàreu desemmotlaren | desemmotlaré desemmotlaràs desemmotlarà desemmotlarem desemmotlareu desemmotlaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desemmotlaria desemmotlaries desemmotlaria desemmotlaríem desemmotlaríeu desemmotlarien | desemmotli desemmotlis desemmotli desemmotlem desemmotleu desemmotlin | desemmotlés desemmotlessis desemmotlés desemmotléssim desemmotléssiu desemmotlessin | desemmotla desemmotli desemmotlem desemmotleu desemmotlin | ||
| Infinitiu | desemmotlar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desemmotlant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar