| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enxiso enxises enxisa enxisem enxiseu enxisen | enxisava enxisaves enxisava enxisàvem enxisàveu enxisaven | enxisí enxisares enxisà enxisàrem enxisàreu enxisaren | enxisaré enxisaràs enxisarà enxisarem enxisareu enxisaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enxisaria enxisaries enxisaria enxisaríem enxisaríeu enxisarien | enxisi enxisis enxisi enxisem enxiseu enxisin | enxisés enxisessis enxisés enxiséssim enxiséssiu enxisessin | enxisa enxisi enxisem enxiseu enxisin | ||
| Infinitiu | enxisar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enxisant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar