| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| xorollo xorolles xorolla xorollem xorolleu xorollen | xorollava xorollaves xorollava xorollàvem xorollàveu xorollaven | xorollí xorollares xorollà xorollàrem xorollàreu xorollaren | xorollaré xorollaràs xorollarà xorollarem xorollareu xorollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| xorollaria xorollaries xorollaria xorollaríem xorollaríeu xorollarien | xorolli xorollis xorolli xorollem xorolleu xorollin | xorollés xorollessis xorollés xorolléssim xorolléssiu xorollessin | xorolla xorolli xorollem xorolleu xorollin | ||
| Infinitiu | xorollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | xorollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar