| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| regallo regalles regalla regallem regalleu regallen | regallava regallaves regallava regallàvem regallàveu regallaven | regallí regallares regallà regallàrem regallàreu regallaren | regallaré regallaràs regallarà regallarem regallareu regallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| regallaria regallaries regallaria regallaríem regallaríeu regallarien | regalli regallis regalli regallem regalleu regallin | regallés regallessis regallés regalléssim regalléssiu regallessin | regalla regalli regallem regalleu regallin | ||
| Infinitiu | regallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | regallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar