| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esfrimolo esfrimoles esfrimola esfrimolem esfrimoleu esfrimolen | esfrimolava esfrimolaves esfrimolava esfrimolàvem esfrimolàveu esfrimolaven | esfrimolí esfrimolares esfrimolà esfrimolàrem esfrimolàreu esfrimolaren | esfrimolaré esfrimolaràs esfrimolarà esfrimolarem esfrimolareu esfrimolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esfrimolaria esfrimolaries esfrimolaria esfrimolaríem esfrimolaríeu esfrimolarien | esfrimoli esfrimolis esfrimoli esfrimolem esfrimoleu esfrimolin | esfrimolés esfrimolessis esfrimolés esfrimoléssim esfrimoléssiu esfrimolessin | esfrimola esfrimoli esfrimolem esfrimoleu esfrimolin | ||
| Infinitiu | esfrimolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esfrimolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar