| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| borrimo borrimes borrima borrimem borrimeu borrimen | borrimava borrimaves borrimava borrimàvem borrimàveu borrimaven | borrimí borrimares borrimà borrimàrem borrimàreu borrimaren | borrimaré borrimaràs borrimarà borrimarem borrimareu borrimaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| borrimaria borrimaries borrimaria borrimaríem borrimaríeu borrimarien | borrimi borrimis borrimi borrimem borrimeu borrimin | borrimés borrimessis borrimés borriméssim borriméssiu borrimessin | borrima borrimi borrimem borrimeu borrimin | ||
| Infinitiu | borrimar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | borrimant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar