| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apalisso apalisses apalissa apalissem apalisseu apalissen | apalissava apalissaves apalissava apalissàvem apalissàveu apalissaven | apalissí apalissares apalissà apalissàrem apalissàreu apalissaren | apalissaré apalissaràs apalissarà apalissarem apalissareu apalissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apalissaria apalissaries apalissaria apalissaríem apalissaríeu apalissarien | apalissi apalissis apalissi apalissem apalisseu apalissin | apalissés apalissessis apalissés apalisséssim apalisséssiu apalissessin | apalissa apalissi apalissem apalisseu apalissin | ||
| Infinitiu | apalissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apalissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar