| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| abracillo abracilles abracilla abracillem abracilleu abracillen | abracillava abracillaves abracillava abracillàvem abracillàveu abracillaven | abracillí abracillares abracillà abracillàrem abracillàreu abracillaren | abracillaré abracillaràs abracillarà abracillarem abracillareu abracillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| abracillaria abracillaries abracillaria abracillaríem abracillaríeu abracillarien | abracilli abracillis abracilli abracillem abracilleu abracillin | abracillés abracillessis abracillés abracilléssim abracilléssiu abracillessin | abracilla abracilli abracillem abracilleu abracillin | ||
| Infinitiu | abracillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | abracillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar