| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| geomatitzo geomatitzes geomatitza geomatitzem geomatitzeu geomatitzen | geomatitzava geomatitzaves geomatitzava geomatitzàvem geomatitzàveu geomatitzaven | geomatitzí geomatitzares geomatitzà geomatitzàrem geomatitzàreu geomatitzaren | geomatitzaré geomatitzaràs geomatitzarà geomatitzarem geomatitzareu geomatitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| geomatitzaria geomatitzaries geomatitzaria geomatitzaríem geomatitzaríeu geomatitzarien | geomatitzi geomatitzis geomatitzi geomatitzem geomatitzeu geomatitzin | geomatitzés geomatitzessis geomatitzés geomatitzéssim geomatitzéssiu geomatitzessin | geomatitza geomatitzi geomatitzem geomatitzeu geomatitzin | ||
| Infinitiu | geomatitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | geomatitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : geomatització