transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| abadano abadanes abadana abadanem abadaneu abadanen | abadanava abadanaves abadanava abadanàvem abadanàveu abadanaven | abadaní abadanares abadanà abadanàrem abadanàreu abadanaren | abadanaré abadanaràs abadanarà abadanarem abadanareu abadanaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| abadanaria abadanaries abadanaria abadanaríem abadanaríeu abadanarien | abadani abadanis abadani abadanem abadaneu abadanin | abadanés abadanessis abadanés abadanéssim abadanéssiu abadanessin | abadana abadani abadanem abadaneu abadanin | ||
| Infinitiu | abadanar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | abadanant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana