pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llasso llasses llassa llassem llasseu llassen | llassava llassaves llassava llassàvem llassàveu llassaven | llassí llassares llassà llassàrem llassàreu llassaren | llassaré llassaràs llassarà llassarem llassareu llassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llassaria llassaries llassaria llassaríem llassaríeu llassarien | llassi llassis llassi llassem llasseu llassin | llassés llassessis llassés llasséssim llasséssiu llassessin | llassa llassi llassem llasseu llassin | ||
| Infinitiu | llassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana