intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| temporitzo temporitzes temporitza temporitzem temporitzeu temporitzen | temporitzava temporitzaves temporitzava temporitzàvem temporitzàveu temporitzaven | temporitzí temporitzares temporitzà temporitzàrem temporitzàreu temporitzaren | temporitzaré temporitzaràs temporitzarà temporitzarem temporitzareu temporitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| temporitzaria temporitzaries temporitzaria temporitzaríem temporitzaríeu temporitzarien | temporitzi temporitzis temporitzi temporitzem temporitzeu temporitzin | temporitzés temporitzessis temporitzés temporitzéssim temporitzéssiu temporitzessin | temporitza temporitzi temporitzem temporitzeu temporitzin | ||
| Infinitiu | temporitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | temporitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : temporització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana