| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desreblo desrebles desrebla desreblem desrebleu desreblen | desreblava desreblaves desreblava desreblàvem desreblàveu desreblaven | desreblí desreblares desreblà desreblàrem desreblàreu desreblaren | desreblaré desreblaràs desreblarà desreblarem desreblareu desreblaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desreblaria desreblaries desreblaria desreblaríem desreblaríeu desreblarien | desrebli desreblis desrebli desreblem desrebleu desreblin | desreblés desreblessis desreblés desrebléssim desrebléssiu desreblessin | desrebla desrebli desreblem desrebleu desreblin | ||
| Infinitiu | desreblar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desreblant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desreblament