transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ramalo ramales ramala ramalem ramaleu ramalen | ramalava ramalaves ramalava ramalàvem ramalàveu ramalaven | ramalí ramalares ramalà ramalàrem ramalàreu ramalaren | ramalaré ramalaràs ramalarà ramalarem ramalareu ramalaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ramalaria ramalaries ramalaria ramalaríem ramalaríeu ramalarien | ramali ramalis ramali ramalem ramaleu ramalin | ramalés ramalessis ramalés ramaléssim ramaléssiu ramalessin | ramala ramali ramalem ramaleu ramalin | ||
| Infinitiu | ramalar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ramalant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar