transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llago llagues llaga llaguem llagueu llaguen | llagava llagaves llagava llagàvem llagàveu llagaven | llaguí llagares llagà llagàrem llagàreu llagaren | llagaré llagaràs llagarà llagarem llagareu llagaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llagaria llagaries llagaria llagaríem llagaríeu llagarien | llagui llaguis llagui llaguem llagueu llaguin | llagués llaguessis llagués llaguéssim llaguéssiu llaguessin | llaga llagui llaguem llagueu llaguin | ||
| Infinitiu | llagar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llagant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: arremangar