transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| lasco lasques lasca lasquem lasqueu lasquen | lascava lascaves lascava lascàvem lascàveu lascaven | lasquí lascares lascà lascàrem lascàreu lascaren | lascaré lascaràs lascarà lascarem lascareu lascaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| lascaria lascaries lascaria lascaríem lascaríeu lascarien | lasqui lasquis lasqui lasquem lasqueu lasquin | lasqués lasquessis lasqués lasquéssim lasquéssiu lasquessin | lasca lasqui lasquem lasqueu lasquin | ||
| Infinitiu | lascar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | lascant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar