transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensobro ensobres ensobra ensobrem ensobreu ensobren | ensobrava ensobraves ensobrava ensobràvem ensobràveu ensobraven | ensobrí ensobrares ensobrà ensobràrem ensobràreu ensobraren | ensobraré ensobraràs ensobrarà ensobrarem ensobrareu ensobraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensobraria ensobraries ensobraria ensobraríem ensobraríeu ensobrarien | ensobri ensobris ensobri ensobrem ensobreu ensobrin | ensobrés ensobressis ensobrés ensobréssim ensobréssiu ensobressin | ensobra ensobri ensobrem ensobreu ensobrin | ||
| Infinitiu | ensobrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensobrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar