transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| carstifico carstifiques carstifica carstifiquem carstifiqueu carstifiquen | carstificava carstificaves carstificava carstificàvem carstificàveu carstificaven | carstifiquí carstificares carstificà carstificàrem carstificàreu carstificaren | carstificaré carstificaràs carstificarà carstificarem carstificareu carstificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| carstificaria carstificaries carstificaria carstificaríem carstificaríeu carstificarien | carstifiqui carstifiquis carstifiqui carstifiquem carstifiqueu carstifiquin | carstifiqués carstifiquessis carstifiqués carstifiquéssim carstifiquéssiu carstifiquessin | carstifica carstifiqui carstifiquem carstifiqueu carstifiquin | ||
| Infinitiu | carstificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | carstificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar