transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aparrusso aparrusses aparrussa aparrussem aparrusseu aparrussen | aparrussava aparrussaves aparrussava aparrussàvem aparrussàveu aparrussaven | aparrussí aparrussares aparrussà aparrussàrem aparrussàreu aparrussaren | aparrussaré aparrussaràs aparrussarà aparrussarem aparrussareu aparrussaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aparrussaria aparrussaries aparrussaria aparrussaríem aparrussaríeu aparrussarien | aparrussi aparrussis aparrussi aparrussem aparrusseu aparrussin | aparrussés aparrussessis aparrussés aparrusséssim aparrusséssiu aparrussessin | aparrussa aparrussi aparrussem aparrusseu aparrussin | ||
| Infinitiu | aparrussar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aparrussant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar