transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| diagenitzo diagenitzes diagenitza diagenitzem diagenitzeu diagenitzen | diagenitzava diagenitzaves diagenitzava diagenitzàvem diagenitzàveu diagenitzaven | diagenitzí diagenitzares diagenitzà diagenitzàrem diagenitzàreu diagenitzaren | diagenitzaré diagenitzaràs diagenitzarà diagenitzarem diagenitzareu diagenitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| diagenitzaria diagenitzaries diagenitzaria diagenitzaríem diagenitzaríeu diagenitzarien | diagenitzi diagenitzis diagenitzi diagenitzem diagenitzeu diagenitzin | diagenitzés diagenitzessis diagenitzés diagenitzéssim diagenitzéssiu diagenitzessin | diagenitza diagenitzi diagenitzem diagenitzeu diagenitzin | ||
| Infinitiu | diagenitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | diagenitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana