transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arilo ariles arila arilem arileu arilen | arilava arilaves arilava arilàvem arilàveu arilaven | arilí arilares arilà arilàrem arilàreu arilaren | arilaré arilaràs arilarà arilarem arilareu arilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arilaria arilaries arilaria arilaríem arilaríeu arilarien | arili arilis arili arilem arileu arilin | arilés arilessis arilés ariléssim ariléssiu arilessin | arila arili arilem arileu arilin | ||
| Infinitiu | arilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana