transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arramblo arrambles arrambla arramblem arrambleu arramblen | arramblava arramblaves arramblava arramblàvem arramblàveu arramblaven | arramblí arramblares arramblà arramblàrem arramblàreu arramblaren | arramblaré arramblaràs arramblarà arramblarem arramblareu arramblaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arramblaria arramblaries arramblaria arramblaríem arramblaríeu arramblarien | arrambli arramblis arrambli arramblem arrambleu arramblin | arramblés arramblessis arramblés arrambléssim arrambléssiu arramblessin | arrambla arrambli arramblem arrambleu arramblin | ||
| Infinitiu | arramblar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arramblant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana