transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enllomo enllomes enlloma enllomem enllomeu enllomen | enllomava enllomaves enllomava enllomàvem enllomàveu enllomaven | enllomí enllomares enllomà enllomàrem enllomàreu enllomaren | enllomaré enllomaràs enllomarà enllomarem enllomareu enllomaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enllomaria enllomaries enllomaria enllomaríem enllomaríeu enllomarien | enllomi enllomis enllomi enllomem enllomeu enllomin | enllomés enllomessis enllomés enlloméssim enlloméssiu enllomessin | enlloma enllomi enllomem enllomeu enllomin | ||
| Infinitiu | enllomar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enllomant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana