transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esquerdillo esquerdilles esquerdilla esquerdillem esquerdilleu esquerdillen | esquerdillava esquerdillaves esquerdillava esquerdillàvem esquerdillàveu esquerdillaven | esquerdillí esquerdillares esquerdillà esquerdillàrem esquerdillàreu esquerdillaren | esquerdillaré esquerdillaràs esquerdillarà esquerdillarem esquerdillareu esquerdillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esquerdillaria esquerdillaries esquerdillaria esquerdillaríem esquerdillaríeu esquerdillarien | esquerdilli esquerdillis esquerdilli esquerdillem esquerdilleu esquerdillin | esquerdillés esquerdillessis esquerdillés esquerdilléssim esquerdilléssiu esquerdillessin | esquerdilla esquerdilli esquerdillem esquerdilleu esquerdillin | ||
| Infinitiu | esquerdillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esquerdillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana