transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| lematitzo lematitzes lematitza lematitzem lematitzeu lematitzen | lematitzava lematitzaves lematitzava lematitzàvem lematitzàveu lematitzaven | lematitzí lematitzares lematitzà lematitzàrem lematitzàreu lematitzaren | lematitzaré lematitzaràs lematitzarà lematitzarem lematitzareu lematitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| lematitzaria lematitzaries lematitzaria lematitzaríem lematitzaríeu lematitzarien | lematitzi lematitzis lematitzi lematitzem lematitzeu lematitzin | lematitzés lematitzessis lematitzés lematitzéssim lematitzéssiu lematitzessin | lematitza lematitzi lematitzem lematitzeu lematitzin | ||
| Infinitiu | lematitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | lematitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : lematització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana