transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| instrumentalitzo instrumentalitzes instrumentalitza instrumentalitzem instrumentalitzeu instrumentalitzen | instrumentalitzava instrumentalitzaves instrumentalitzava instrumentalitzàvem instrumentalitzàveu instrumentalitzaven | instrumentalitzí instrumentalitzares instrumentalitzà instrumentalitzàrem instrumentalitzàreu instrumentalitzaren | instrumentalitzaré instrumentalitzaràs instrumentalitzarà instrumentalitzarem instrumentalitzareu instrumentalitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| instrumentalitzaria instrumentalitzaries instrumentalitzaria instrumentalitzaríem instrumentalitzaríeu instrumentalitzarien | instrumentalitzi instrumentalitzis instrumentalitzi instrumentalitzem instrumentalitzeu instrumentalitzin | instrumentalitzés instrumentalitzessis instrumentalitzés instrumentalitzéssim instrumentalitzéssiu instrumentalitzessin | instrumentalitza instrumentalitzi instrumentalitzem instrumentalitzeu instrumentalitzin | ||
| Infinitiu | instrumentalitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | instrumentalitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : instrumentalització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana