pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tecnifico tecnifiques tecnifica tecnifiquem tecnifiqueu tecnifiquen | tecnificava tecnificaves tecnificava tecnificàvem tecnificàveu tecnificaven | tecnifiquí tecnificares tecnificà tecnificàrem tecnificàreu tecnificaren | tecnificaré tecnificaràs tecnificarà tecnificarem tecnificareu tecnificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tecnificaria tecnificaries tecnificaria tecnificaríem tecnificaríeu tecnificarien | tecnifiqui tecnifiquis tecnifiqui tecnifiquem tecnifiqueu tecnifiquin | tecnifiqués tecnifiquessis tecnifiqués tecnifiquéssim tecnifiquéssiu tecnifiquessin | tecnifica tecnifiqui tecnifiquem tecnifiqueu tecnifiquin | ||
| Infinitiu | tecnificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tecnificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : tecnificació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana