transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| revigoritzo revigoritzes revigoritza revigoritzem revigoritzeu revigoritzen | revigoritzava revigoritzaves revigoritzava revigoritzàvem revigoritzàveu revigoritzaven | revigoritzí revigoritzares revigoritzà revigoritzàrem revigoritzàreu revigoritzaren | revigoritzaré revigoritzaràs revigoritzarà revigoritzarem revigoritzareu revigoritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| revigoritzaria revigoritzaries revigoritzaria revigoritzaríem revigoritzaríeu revigoritzarien | revigoritzi revigoritzis revigoritzi revigoritzem revigoritzeu revigoritzin | revigoritzés revigoritzessis revigoritzés revigoritzéssim revigoritzéssiu revigoritzessin | revigoritza revigoritzi revigoritzem revigoritzeu revigoritzin | ||
| Infinitiu | revigoritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | revigoritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana